20.09.2019

Postupem času se začíná pomalu, ale jistě ochlazovat. Ačkoliv vy jste za chladivé počasí možná rádi, akumulátory v autech to mají naopak. S klesající teplotou je totiž jejich životnost ve značném ohrožení. Pokud se však chcete vyhnout potížím s vybitím autobaterie, jste na správném místě.

Vybitá autobaterie. Vysoce obtěžující problém, se kterým se setkala spousta z nás. A to ideálně v tu nejméně vhodnou chvíli. Pokud se však chcete problémům s úplným vybitím baterie vyhnout, měli byste věnovat pozornost následujícím odstavcům. Protože právě pravidelná údržba této součásti vám může pomoci předejít mnohým nepříjemnostem. Stav baterie ovlivňuje spousta faktorů. A počasí je tím, který sem patří.

Musíte jezdit i na delší trasy

Cesty na velmi krátké vzdálenosti v době, kdy je teplota pod nulou. Doslova smrtící kombinace pro vaši baterii. Každý odborník vám řekne, že musíte s autem jezdit i na delší cesty, kdy bude mít baterie dostatek času na to, aby si vytvořila dost energie na další používání. Krátké cesty po městě baterii budou pouze vybíjet.

Pozor na spotřebiče

Některé automobil jsou schopny přivádět proud do USB portů či zásuvek i ve chvílích, kdy je zapalování vypnuto. Proto, pokud si v autě nabíjíte například notebook, po vypnutí zapalování zkontrolujte, zda se odpojil i přívod energie. Jinak budete mít nabitý počítač, ale domů se již nedostanete.

Spojka při startování

Ačkoliv některé vozy bez sešlápnuté spojky ani nenastartujeme, u některých to jde. Proto mějte na paměti, že při startování bychom na spojce stát měli. Část motoru si tak při startování opravdu uleví, díky čemuž nějakou energii jistě ušetříte.

Péče o auto je důležitá

Mnoho potíží s baterií může pramenit i ze špatné péče o vůz jako takové. Podhuštěné pneumatiky, porucha na motoru – ale i mnohem více faktorů mohou ovlivnit životnost vaší autobaterie. První potíže se začnou projevovat špatným startováním, nebo rozsvícením kontrolky.

Nezapomínejte na kabely

Ačkoliv se můžeme snažit jakkoliv, chyba se stát může. Proto bychom s sebou měli v zimě vozit startovací kabely a startovací kabely jsou samozřejmě v každém voze z naší autopůjčovny. Ačkoliv vám mohou překážet, nikdy nevíte, kdy budete potřebovat pomoct vy nebo někdo kolem vás.