Mobilní domy
19.11.2020

Otázka bydlení je velmi důležitá a lidé se snaží bydlet ve vlastním. Realizace domu pak vypadá jinak, než by si představovali. Vysoké náklady stejně jako pozemky a stavební materiály pro stavbu nutí mnoho rodin, aby si pronajaly byt nebo si vzaly hypotéku. Některé stavební firmy nabízejí jen stavbu rodinného zděného domu, jiné zase nízkoenergetické dřevěné domy třeba na klíč. Není to vůbec špatný nápad, ale současný svět je plný změn a tak se lidé začali zajímat o mobilní domy.

Mobilní domy Mobilní domy jsou velmi dostupné k bydlení.

Co si člověk může představit pod pojmem mobilní dům

Ceny nemovitostí rostou neuvěřitelným tempem. Lidé mnohdy ani na výši hypotéky, za kterou by postavili nebo koupili dům, nedosáhnou a tak jsou právě mobilní domy dobrým řešením. Navíc s trochou nadsázky zde má majitel nejen spolehlivé bydlení, ale také dům na kolech, který lze přemístit.

Mobilní dům je šetrný k životnímu prostředí a energeticky efektivní. Má nízké náklady na vytápění a udržování příjemné teploty činí z mobilního domu nejvýnosnější řešení pro ty, kteří chtějí svůj vlastní dům za nízkou cenu. Dům nevyžaduje složitý základ a pokud je to žádoucí, může být instalován na betonové bloky, kovové podstavce nebo jakýkoli jiný pevný základ. Tyto domy je samozřejmě možné obývat celoročně.

Jaké výhody mají mobilní domy

Mobilní domy nemusí být zapsány v katastru nemovitostí, a proto nepodléhají dani. Nevyžadují také stavební povolení, což také ušetří peníze novým majitelům. Mobilní domy lze realizovat v oblastech, kde je zakázána investiční výstavba, například na lesních pozemcích, v chráněných přírodních oblastech, atd. Ale asi jeho největší výhodou je to, že je na kolech a dům tak lze přepravovat z místa na místo a stavba nezabere mnoho času.

Energetické domy mohou být i mobilní

Energeticky efektivní dům je jakýkoli typ domu, který z hlediska designu, technologie a stavebních výrobků spotřebuje méně energie z jakéhokoli zdroje než tradiční nebo průměrný moderní dům. Praxe udržitelného designu, udržitelné architektury, nízkoenergetických budov, energeticky účinných skleníků s nízkou spotřebou energie často využívá aktivní solární a pasivní technologie a komponenty pro konstrukci budov ke snížení nákladů na energii.

Realizace takových domů vyžaduje odbornost a profesionalitu

I mobilní domy vyžadují odbrnou firmu, která má ve svém portfoliu nabídku svých kvalitních služeb. Zde si investot může vybrat z nabídky, kterou mu firma navrhne a to od projektu přes financování až po samotnou realizaci. Nízkoenergetické budovy obvykle mají také vysokou úroveň izolace, energeticky účinná okna, nízkou infiltraci vzduchu a větrání s rekuperačním výměníkem tepla ke snížení energie na vytápění a chlazení. Mohou také použít pasivní solární technologii budov nebo aktivní solární technologii. Nabídka je opravdu široká a tak je jen na zákazníkovi, jakou firmu si k realizaci takového domu vybere. Je třeba trochu hledat a srovnávat nejen jaký projekt, velikost a vybavení mají nabízené domy jednotlivých firem, ale také v jaké cenové relaci se pohybují.