19.04.2022

Stěhujete se, nebo by se vám dodávka hodila z jiných důvodů? Pak si půjčte dodávku od ověřených autopůjčoven. Ušetří vám spoustu práce a starostí. Jak si ale vhodnou půjčovnu dodávek vybrat?

 

Dodávku využijete při mnohých příležitostech, nejen když potřebujete něco přestěhovat, ale také například při doručování zboží nebo převážení polotovarů, případně při odvozu nakoupeného nábytku a dalšího vybavení do domácností i kanceláří. Výhodou zapůjčených dodávek je i to, že s nimi lze cestovat po Česku a v rámci Evropské unie.

Dodávky Procházka

Nemusíte se navíc vůbec bát toho, že by se vám dodávka porouchala. Každé vozidlo prochází u spolehlivých půjčoven pravidelnými servisními kontrolami a výměnou pneumatik. Všechny vozy jsou rovněž opatřeny dálniční známkou. V ceně zápůjčky je obsažena také silniční daň. Vozy mají rovněž povinné ručení a využít můžete i non-stop asistenční služby.

 

Co je nutné k zapůjčení dodávky?

Pokud si půjčujete dodávku jakožto fyzická osoba, postačí vám k jejímu zapůjčení pouze občanský a řidičský průkaz. Také většinou musíte zaplatit vratnou kauci v hotovosti a ve výši, kterou si určuje sama autopůjčovna. Samozřejmě vám musí být více než 21 let a také je zapotřebí, abyste měl/a praxi v řízení motorových vozidel minimálně dva roky.

 

Chcete-li si zapůjčit dodávku jako osoba samostatně výdělečně činná, kromě řidičského a občanského průkazu potřebujete živnostenský list. V případě, že si budete půjčovat dodávku jako právnická osoba, pak si připravte taktéž výpis z obchodního rejstříku a případně notářsky ověřenou plnou moc pro zplnomocněnou osobu, která může jménem právnické osoby jednat.

 

Jak si dodávku zapůjčit?

Pokud jste si již vybrali vhodné vozidlo, nebo stále vybíráte to nejvhodnější, obraťte se na příslušnou půjčovnu. Tam vám odborníci s výběrem pomohou. Následně si můžete dodávku rezervovat po telefonu nebo online. Dodávka vám bude přistavena na smluveném místě v konkrétní den a čas, který si sami určíte. Při předávce bude také vozidlo nafoceno a projde zběžnou kontrolou. Až budete zapůjčenou dodávku vracet, myslete na to, že musí být vrácena s plnou nádrží, tedy tak, jak vám byla také zapůjčena. Rovněž musí být dodávka vrácena ve stejném technickém stavu, v jakém vám byla zapůjčena. Bude-li vše v pořádku, pak vám půjčovna vrátí celou vratnou kauci buď v hotovosti, anebo na bankovní účet.

 

Výhody zapůjčené dodávky

Jaké jsou tedy hlavní výhody vypůjčení dodávky od spolehlivých půjčoven?

  • Dodávky nenesou žádné reklamní polepy
  • Zápůjčka probíhá za velmi příznivé ceny
  • V ceně zápůjčky máte také dálniční známku
  • K dispozici je vám non-stop asistenční služba
  • Dodávku si můžete půjčit ve všední den, o víkendech i ve svátky

Co když dojde k nehodě?

Pokud dojde k nějaké pojistné události, je nutné, abyste ji zdokumentovali nejenom vy, ale také policie. Veškeré události musíte půjčovně dodávek nahlásit prostřednictvím zákaznické linky. Tam vám zkušení pracovníci poradí, jak postupovat dál. Taktéž si dávejte pozor na to, aby nebyla překročena nosnost dodávky udávaná výrobcem, a zároveň abyste dodávku vrátili zcela čistou.

 

Zápůjčku vozu i vratnou kauci lze platit v hotovosti, kartou nebo bankovním převodem na základě vystavené faktury. V některých případech ovšem půjčovny berou pouze hotovost, proto se o možnostech platby informujte předem.

 

Bojíte se, že si z dodávek nevyberete tu, která by vám vyhovovala nejvíc? Strach rozhodně není oprávněný, zkušení pracovníci vám pomohou vybrat vhodnou dodávku přesně podle vašich potřeb a preferencí. Připravte se ovšem na to, že půjčovné za dodávku budete obvykle platit předem, neboť se půjčovnám často stávalo, že zákazníci za dodávku po konci výpůjčky odmítali zaplatit.